מקרה בוחן בתחום מדפסות התלת מימד

טכנולוגיה: SLSשווקים:, תעשיה, דנטלי, אקדמיהמוצר:  מדפסת תלת ממד SLS: Sintratec S2 מערכת מקצועית משולבת להדפסה, ניקוי וסינון אבקה

קליבר, מדפסות תלת מימד, סורקי תלת מימד, חיתוך בלייזר

מדפסת תלת מימד Sintratec S2, אשר פותחה ומיוצרת בשוויץ, עובדת בשיטת SLS  (סינטור אבקות בלייזר), ומתאימה לייצור מקצועי של חלקים בעלי עמידות וחוזק סופיים, וכל זאת במדפסת קלה לתפעול, המדפיסה בחומר ניילון 12 (Polyamide 12) או ב-TPE (גמיש).

להבדיל ממדפסות תלת מימד שולחניות בטכנולוגיות שונות, אשר מדפיסות באיכות נמוכה, בחומרים שאינם מתאימים לחלקים פונקציונאליים, והינן בעלות מגבלות גיאומטריות עקב מבנה התמיכות, מדפסת ה S2- מאפשרת חופש גאומטרי ללא מגבלות.

נתונים טכניים

גודל מגש: גליל בקוטר 160 מ"מ ובגובה של 400 מ"מ .

עובי שכבה : 100 מיקרון

יחס מחזור אבקה מומלץ: 50%

איכות שוויצרית

מדפסת התלת מימד S1, אשר מיוצרת על ידי חברת SintraTec פותחה במלואה על ידי מהנדסים שוויצרים ומיוצרת בשוויץ תוך כדי הקפדה על אבטחת איכות ברמה הגבוהה ביותר בסטנדרט המקובל בשוויץ.

כל מדפסת אשר מורכבת בפס הייצור של החברה, עוברת בדיקות מקיפות ומבצעת הדפסות ניסיון לפני משלוח המכונה על מנת לוודא שכל המערכות עובדות, תקינות ומכויילות.
מחלקת הפיתוח של חברת SintraTec, פועלת בשיתוף פעולה עם מכוני מחקר וגופי אקדמיה על מנת להצעיד את הטכנולוגיה קדימה ולשפר את איכות ההדפסות, החומרים והיישומים השונים.

SintraTec  הוקמה בשנת 2014 ולחברה ניסיון רב במדפסות בטכנולוגית ה-SLS.

מערכת Sintratec S2 הינה מערכת מקצועית וקומפקטית המשלבת מדפסת בטכנולוגית selective laser sintering (SLS), ומיועדת לייצור של אבות טיפוס וייצור חלקים סופיים לסדרות קצרות או בינוניות.

מערכת זו מציגה לראשונה פתרון משולב all-in-one הכולל תהליך אוטומטי למחצה של הדפסה בתהליך סינטור לייזר, ניקוי וטיפול בשטח פני החלק המודפס, סינון, מחזור והכנת האבקה לעבודה הבאה.

מערכת ה- Sintratec S2 מאפשרת ללקוחות להינות מתוצר ברזולוציה גבוהה ודיוק רב, עם חופש גיאומטרי מלא בתכנון החלק (אין שבירה של עמודי תמיכות כמו בטכנולוגיות הדפסה אחרות) ומעבר לזה מדובר על פתרון חסכוני, ומהיר – מאפשר הדפסה רציפה (בזמן שההדפסה הקודמת מתקררת, ניתן כבר להדפיס את העבודה הבאה (ברכישת MCU  נוסף)) כשזמן החימום לפני ההדפסה הצטמצם משמעותית ובנוסף התהליך אינו מצריך זמן מפעיל רב בשביל תפעול וניקוי המדפסת והחלקים.

על מנת לקבל תוצאות הדפסה חוזרות והומוגניות משטח העבודה הינו גלילי, דבר המאפשר שמירה אחידה על פיזור חום.

במערכת מוטמעת מצלמה 4K מאפשרת למשתמש לשלוט ולבחון על אופן הדפסה של כל שכבה בזמן אמת. יתר על כן המערכת המדויקת של סריקת הלייזר מבטיחה חזרתיות בתהליך ההדפסה וקיצור של זמני ההדפסה.

הפעלת המדפסת מאד ידידותית ונעשית בעזרת מסך מגע.

ה- Sintratec S2 היא פתרון ארגונומי להדפסה תלת מימדית מקצועית. המערכת כוללת 3 חלקים עיקריים, כאשר ניתן לבצע הרחבה לחלקי מערכת נוספים בהתאם לצורך.

מרכיבי המערכת:

האיזור השמאלי ביותר הינו ה- Laser Sintering Station  שם מתבצע תהליך סינטור האבקה (ההדפסה).

לאחר סיום ההדפסה מעבירים את עגלת ה-MCU (Material Core Unit) ימינה אל החלק בו מתבצע הניקוי הראשוני של החלקים, ה- Material Handling Station. בחלק הזה אוספים את האבקה המשומשת ואת שאריות האבקה, ומסננים בקלות את האבקה בכדי לאפשר שימוש חוזר שלה.

מתחת לשולחן ניתן לראות את שואב האבק המשמש לניקוי המדפסת.

מכיוון שכאמור המערכת הינה ודולרית ניתן להוסיף לה מאפיינים נוספים בהתאם לצורך:

במידה ורוצים לבצע החלפת חומרים נוחה ומהירה מומלץ לרכוש עגלת ה-MCU נוספת ואז החלפת חומר לוקחת כעשר שניות בלבד!

כשיש צורך בחלק בעל שטח פנים חלק משתמשים ב- Blasting Stationשנמצאת על השולחן משמאל, ולבסוף ניתן אף להשתמש ב- Polishing Station המחליק את שטח הפנים ונותן להם פיניש דומה ל- stainless-steel.

נפח הדפסה גדול

הדפסה מהירה

חימום מהיר טרום הדפסה

החלפת חומר בתוך עשר שניות

תא אבקה מודולארי (מאפשר הדפסה רציפה, כשעבודת ההדפסה מתקררת ניתן להדפיס במקביל עבודה חדשה)

מימדי עמדת ההדפסה: 1,500 × 1,000 × 750 m

8 חיישנים לבקרת חימום

מערכת לייזר מדויקת

ניתן לצפות לאיכות הדפסה ורזולוציה גבוהה, אפילו בפרטים קטנים, תוך כדי שמירה על איכות החומרים, כך שניתן להשתמש במודל כחלק סופי במוצר הדורש חוזקים ועמידות ללחצים וטמפרטורות גבוהות

אודות

  • חברת קליבר הנדסה ומחשבים בע"מ מקבוצת גסטטנרטק הינה החברה הוותיקה בישראל לשיווק מדפסות תלת מימד, סורקי תלת מימד,תוכנות ומכונות חיתוך לייזר
  • קליבר מספקת פתרון מלא הכולל – ייעוץ ומכירת פיתרון לפי צרכי ללקוח, שירות מלא הכולל – ביצוע התקנה, הדרכה, ליווי שוטף, תיקונים טכניים וכן מכירת חומרים מתכלים.
  • החברה מייבאת ומשווקת עבור לקוחותיה את הציוד הטוב והאיכותי ביותר מן היצרנים המובילים בעולם, והינה בעלת סל המוצרים הנרחב ביותר בישראל הכולל כשמונה טכנולוגיות הדפסה שונות הנבדלות במגוון החומרים, גודל מגש ההדפסה, מהירות ותפוקה, דיוקים ופני שטח.
  • הודות למגוון הטכנולוגיות חברתנו מסוגלת לתפור את הפתרון המלא והמיטבי עבור לקוחותינו, תוך כדי התחשבות בתקציב, דרישות טכניות וכל צורך אחר אשר יועלה על ידי הלקוח.
  • קליבר מנהלת מערכי איכות ועומדת בתקני ISO 9001:2015 והינה ספק מורשה של משהב"ט וכלל החברות הביטחוניות והממשלתיות.

יתרונות תחרותיים

אייקון, התאמה אישית
התאמה אישית
אייקון, סל מוצרים מגוון
סל מוצרים מגוון
אייקון, ותק משנת 1991
ותק משנת 1991
אייקון, שירות טכנאות מקומי
שירות טכנאות מקומי
אייקון, פתרונות מימון ולוגיסטיקה
פתרונות מימון ולוגיסטיקה